מזרן

מזרון, מזרונים

כמו בכל תחום, יש סוגי מזרנים שהדרישה לרכישתם קמה ויורדת חדשות לבקרים, כמו כאלו שנמחקו מהתודעה. בעבר מזרן קפיצי היה נחלת הכלל, ועם הכניסה הצעקנית של המזרונים החדשים, כמו למשל – מזרן היברידי או מזרן קצף רבים חשבו כי מזרוני הקפיצים כבר לא יהיו רלבנטיים, אך ההפך קרה. אולי משום הסגולות שאופייניות להם, אולי משום שהרבה אנשים נאמנים להם, כך או כך הביקוש להם רק בסימני עלייה, ובהמשך תבינו יותר למה.

מה זה בכלל מזרן קפיצי?

מזרן קפיצי מאופיין על ידי שכבתו התחתונה שמכונה ליבה או לחלופין היא מכונה שכבת התמיכה, כאשר שכבתו למעלה נקראת שכבת הנוחות. וכפי שאפשר להבין מן השם – מדובר אודות מזרון עם קפיצים. הקפיצים של המזרון מוכרים אף כסלילים של מזרון. נעשה שימוש בקפיצים בפרט בליבה של המזרון הפנימי, כאשר הם לעומת קצף הזיכרון, לא יכולים להסתגל לחום של הגוף. יוצא מן הכלל הוא מזרון קפיצי שבא ביחד עם שכבה של קצף זיכרון, בדיוק כמזרן קפץ כיס בעל חלק עליון של קצף זיכרון.

מה היתרונות של מזרן קפיצי?

  • מזרן קפיצי בעל תפוצה טובה יותר – אנחנו ממש מבינים עד כמה חשוב לכם קיומם של גורמים לשינה טובה יותר. מזרוני קפיצים מרווחים ביניהם כמות משמעותית, ובשל כך מתאפשר אוורור קל. הדבר מסייע לישון יותר טוב, וכן למנוע הצטברות של חום הגוף.
  • העלות של מזרון קפיצי מועטה יותר – בדיוק כמו בכל קנייה, תמיד אלמנט המחיר מהווה שיקול משמעותי. באותו אופן גם כאשר מדובר על קניית מזרון קפיצי. בשל דרישה שרק הולכת ומתגברת מדי יום למזרוני קפיצים, מחירם הלך והתמתן. וכיום הוא נגיש לכל דורש, ובמחיר אטרקטיבי.
  • העמידות של המזרן הקפיצי – המזרן הקפיצי ידוע כמחזיק מעמד זמן רב. הדבר נובע בשל הקונסטרוקציה הנכונה שלה – היא בנויה על מנת להציע את אותה נוחות במשך שנים רבות.
  • הצרכנים מכירים היטב את המזרון הקפיצי – מזרני הקפיצים נמצאים כבר זמן רב בשוק. בני האדם מכירים אותם. כך שלכל טכנולוגיה חדשה המוצגת במזרני קפיצים יש סיכוי גבוה יותר להתקבל על ידי בני אדם, בשל כך כי כבר ידועות האיכויות של סוג המזרן הזה. מעטים הם בני האדם שיהיו מעוניינים להוציא כה הרבה כסף על מזרון חדש לגמרי ולהתגלח על זקנו.